felekten bir gün çaldıysak ne olmuş yani?

tam da ”hayat ne kadar hızlı geçiyor, ev-iş arası günler farketmeden bitiveriyor derkennn sevgili bana ”bugünü birbirimize ayıralım mı?” demez mi… olur tabii, olmaz mı hiç, zaten en son ne zaman şöyle başbaşa, saate bakmadan, özgürce dolaştığımızı hatırlamıyorum. ahh evlenmeden önce ne güzeldi, saatlerce boş boş dolaşır, hiç konuşmadan birbirimizin gözlerine bakardık, tabii bazen de hiç susmadan muhabbetler edilirdi…
neyse, geçmiş geçmiştir deyip felekten çalınan güne geçiyorum şimdi. bugünün kaydını tutmalıyım ki unutmayayım di mi ama:)
*önce Ulucamiyi ziyaret ettik. sevgili bana bir rehber gibi anlattı bu güzel mekanın özelliklerini. o gün daha bir ferah, daha bir nezihti sanki her köşesi. bir de yeni halıları çok güzel olmuş. bir desinatör olarak desenini hemen aklıma kazımış durumdayım:) ama maalesef çok güzel fotolarım yok, hem makinamın şarjı bitmek üzereydi hem de içeride flaşla foto çekmek yasaktı.
*ruh doyurulduktan sonra miğdeye geçilir ve vejeteryan sevgiliyle birlikte yemek yermekten en çok zevk alınan mekana, yani ”Bizimköy Ayvalık Tostçusu” na gidilir ve masada gördükleriniz afiyetle bitirilir.
p.s. mekanın sloganı ”tost değil kebap”, gerçekten de biz buranın 5 yıllık müdavimleriyiz ve ben bu yediklerimizin tost değil daha da harika bir şey oldugunu düşünüyorum. bu lezzetten haberi olmayanlara acıyorum:) bu arada tostçuyla reklam konusunda falan anlaşmış değilim yani yanlış anlaşılmasın lütfen:))
*daha sonra yenilenleri hazmetme niyetiyle araba bir otoparka parkedilip heykel turuna çıkılır. tahtakaleden çerezler alınıp tophaneye doğru yürümeye devam edilir. tophaneye varıldığında çaylar söylenip çerez ve manzara eşliğinde sevgiliyle hoşsohbete devam edilir.
*saat 22.00 olduğunda minik prensesi daha fazla bizsiz bırakmamak gerektiği düşünülerek eve dönülür. tabii bu güzel günü daha sık tekrarlamak dileğiyle…
P.S.kendilerine ve birbirlerine zaman ayıramadıklarını düşünenler: bizi örnek alın ve felekten bir gün çalın. emin olun pişman olmayacaksınız;) benden söylemesi…

5 thoughts on “felekten bir gün çaldıysak ne olmuş yani?

  1. neval; eee gelin o zaman sevgilinle, ne bekliyorsunuz? misafirliğe de bekleriz bak gelirseniz;)nagihancım;m.beye söyledim de, gülüyor:)

  2. Canımcım sevindim felekten gün geçirmene yazın ınsanın aklına süper fikirler geliyor zaten zamanlarımızı ayarlayıp bol bol gezmelerle geçirirz inşallh yazımızı….

ne düşündün?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s