İstanbul yolcusu kalmasın:)

dün yıllardır özlenen, kimiyle nadiren görüşülmüş kiminden ise haber bile alınamamış dostlarımla buluşmak, hasret gidermek için prensesimle (bir de seçil ve oğluşu ömür ile) düştük istanbul yollarına. yola çıkmadan oldukça ürkütücüydü bu fikir, ya hasta edersek, ya yanlış yere gidersek, ya yollarda perişan olursak, ya otobüs saatinde gelmezse.. bla bla bla…

korktuğumuz hiçbirşey başımıza gelmedi çok şükür. bunda -sağolsun-  teknolojinin payı büyüktü. ömür ve zeynep taktılar kulaklıkları kulaklarına, anneler de muhabbete tabii. otobüsün en sesli sakinleri bizdik tahmin edileceği üzere. çocuklardan biri -ömür- gangam style, diğeri -zeynep- minik dualar grubu hayranı olunca, ve tabii kulaklığa alışık olmadıklarından bas bas bağırınca, heran uyarılma korkusu ile yolculuk ettik ve bu korku yolculuğumuzun şıp diye bitmesini sağladı. o kadar ki zaten çocuklar ve biz üzerimizi çıkarıp yerleştirene kadar 1 saatlik yolumuz bitmişti bile:) aaa bir de harika bir martılara simit atma deneyimi yaşadık çocuklarla. onlara aldığımız ama yemedikleri tam 3 simidi martılara atınca tepemizde öyle bir kalabalık oluştu ki tarifi imkansız. bir ara öyle sandım ki memleketimin bütün martıları işi gücü bırakıp bizim simitlerimizi yemek için birbirleriyle yarış ediyorlar. ne izdiham, ne kalabalık ne sesti ama:) böylece tekrar tecrübe ettim ki çocukla yolculuktan korkmak gereksiz!

ve dost meclisi.. çocuklarla birlikte 13 kişiydik. ve tabii ki güzeldi. ve tabii ki kısa. yetmedi ama bu kadar olsun görüştürene şükür. yedik, içtik, eskilerden konuştuk, güldük, eğlendik. bol bol fotoğraf çektik.  tadında bıraktık ve yeniden görüşmek üzere sözleştik.

dönüş yolunda çocuklar yorgun olduklarında uyuyuverdiler. minik prensesim benim, uyurken ne de güzel oluyorsun bir bilsen. masumum, biriciğim benim, annesinin herşeyi, seni çokkk seviyorum bitanem.

ve evim; evim evim güzel evim, çok şükür seninleyiz:)

ne düşündün?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s