Umudunu Kaybetme

« Kimsenin sana bir şeyi yapamayacağını söylemesine izin verme.. Bir hayalin varsa onu korumalısın… Bir şeyi istiyorsan, git ve al. »

Anadolu Pedagojisi mail grubundan aldığım ”izlenebilir listesi” ni izlemeye başladık. şimdilik sadece 2 filmi (biri şimdi bahsettiğim, diğeri de savaş at) temin edebildik. ve tabii temin eder etmez battaniyelerimize sarılıp, mısırlar kucağımızda geçtik ekranın karşısına:)

umudunu kaybetme Chris Gardner’in biyografisi   niteliğinde olan yine aynı adlı kitaptan sinemaya uyarlanmış bir drama. filmde Gardner’ı Will Smith canlandırıyor.

 San Francisco’da karısı Linda ve oğlu Christopher ile yaşayan Chris Gardner,  kemik tarayıcı ürünlerinin satışını yapıyor. yapıyor ama işler pek iyi gitmez. Gardner umutlu, azimli bir adam. ne olursa olsun oğlu ve eşi için uğraşır. oğlu ile son derece ilgili, iyi bir eş aynı zamanda. ancak işlerinin iyi gitmemesi sebebiyle evde sorunlar bitmiyor. ve karısı Linda tarafından terk edilir.

oğlu ile başbaşa kalan baba azmini, çalışkanlığını daha fazla artırır. değişik iş alanlarına yönelir ve birgün tesadüf eseri borsada iyi bir yöneticiyle karşılaşıp Rubik Küpü’nü çözerek onu etkiler.  

Tanıştığı yeni kişi sayesinde borsada sarraf olabilmek adına bir şans yakalar. Dean Witter’da stajyer olur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet gibi geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar.filmin en parlak yerleri tam da buralar, hedefine ulaşıp hayatı kazanmak için çabalayan, yaşananlara rağmen oğlunu biran olsun mutsuzluğa sevketmeyen babanın hali izlemeye değer..

filmin sonunda ne mi oluyor? dedim ya izlemeye değer:))

2 thoughts on “Umudunu Kaybetme

ne düşündün?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s